Amasya’da fuhuş operasyonu, çok sayıda gözaltı var, VİDEOLU

Amasya’da fuhuş operasyonu, çok sayıda gözaltı var, VİDEOLU

AMASYA’nın Merzifon ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda misafir” adıyla 7’si yabancı uyruklu kadın toplam 19 kişi gözaltına alındı.

 

Merzifon’da Amasya Asayiş Şubesi ile Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, değişik mahallelerde fuhuş yaptırıldığı iddiası üzerine , “misafir” adıyla eş zamanlı operasyonla 11 eve baskın düzenledi. Polis ekiplerinin, 3 gün önce belirlediği adreslere eş zamanlı düzenlediği operasyonda, 7’si yabancı uyruklu kadın, 14 şüpheli gözaltına alındı. Bugün ise Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarda, aralarında memur ve esnafların da bulunduğu 5 şüpheli daha gözaltına alındı.

 

Türkiye’ye yasa dışı yollardan girdiği iddia edilen Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan ve Özbekistan uyruklu 7 kadın sağlık kontrolü için Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Sağlık kontrolünde bir kadında cinsel yolla bulaşan “frengi” hastalığı tespit edildi. 19 şüphelinin Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com