Amasya’da dolandırıcılık şüphelisi kıskıvrak yakalandı


Amasya’da dolandırıcılık şüphelisi kıskıvrak yakalandı

AMASYA’nın Merzifon ilçesinde, kendisini savcı olarak tanıtıp telefonla ulaştığı N.Ç.’yi (88) dolandırdığı saptanan şüpheli M.T. (42), polis operasyonuyla yakalandı. Şüpheli, bahçıvan ve temizlik görevlisi gibi davranıp randevu noktasında yerini alan polis ekiplerince kıskıvrak yakalanma anı da polis kamarasına an bean yansıdı.

İlçede, N.Ç. adlı kişi polisi arayarak, kendisini telefonla arayıp, savcı olarak tanıtan bir kişinin, kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, kendisine yardımcı olmak için para istediğini ve belirttiği adrese 450 bin lira para bıraktığını belirterek yardım istedi. Dolandırıldığı anlayan yaşlı adamın, en son görüştüğü kişinin yine kendisinden 100 bin lira istediğini söylemesi üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Harekete geçen Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, belediye personeli giyindiği kıyafetlerle, bahçıvan ve temizlik görevlisi gibi davranıp bahse konu randevu noktasında yerini aldı. Şüpheli, buluştuğu N.Ç.’den parayı alacağı sırada temizlikçi ve bahçıvan gibi davranan polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

Dolandırıcılığı suçlamasıyla gözaltına alınan M.T. sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan yakalanma anı da polis kamerası tarafından anbean görüntülenen şüphelinin, Samsun’da ünlü bir kebap ustası olduğu, borçlarından dolayı telefonla dolandırıcılık yönetimiyle para kazandığı belirtildi.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com