Amasya Türkiye gündeminde

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
AMASYA Valisi Osman Varol’un sosyal medya platformu Twitter’da yaptığı paylaşım ve hashtagli paylaşımlar çağrısı büyük ilgi görerek, 2 milyondan fazla kişi tarafından etkileşim oluşmasına neden oldu.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Yalıboyu evlerinin gece fotoğrafını twitter’dan paylaşarak şu çağrıyı yaptı; Amasya sevdalısı dost ve hemşerilerimizle işbirliği içerisinde bir hashtag çalışması başlatıldı. Tüm hemşerilerimizi, sivil toplumumuzu, Amasya dostlarını ve Şehzadeler Şehri’nin sakinlerini destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Amasya Valisi Osman Varol’un öncülüğünde sosyal medyadaki tanıtım atağı kullanıcıların yoğun ilgisini çekti. Şehzadeler Şehri’nin #visitAmasya hashtagı ile yayınlanan görselleri kısa sürede çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılarak 2 milyondan fazla etkileşimle Twitter’de trend topic oldu.

Açık hava müzesi görünümünde olan ve UNESCO Dünya Geçici Mirası Listesi’nde bulunan Şehzadeler Şehri’nin doğal, kültürel güzellikleri kısa sürede 2 milyondan fazla etkileşimle sosyal medyada günün en çok kullanılan hashtagleri arasında zirveye yerleşti. Turizmin parlayan yıldızı tarihi şehirde Amasya Valiliğinin öncülük ettiği projeler ve tanıtım çalışmalarıyla şehri ziyaret eden turist sayısının 2023 yılına kadar yıllık 1 milyona ulaşması hedefleniyor.


YORUM YAZ

www.gazetee.com