Amasya Belediyesi 6 Mahalleyi iftarda buluşturdu


Amasya Belediyesi 6 Mahalleyi iftarda buluşturdu
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı bu yıl başlattığı ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla iftar çadırları kapsamında 6 mahalleyi iftarda bir araya getirdi.

Bu yıl bir ilke imza atan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla mahalle sakinlerini iftarda bir araya getirerek oruçlarını birlik ve beraberlik içerisinde açmalarını sağlıyor. İftar çadırlarının 5’inci gününde Yüzevler, Dere, Üçler, Şehir üstü, Çakallar ve Fetiye mahalle sakinlerinden oluşan yaklaşık 800 kişi Plevne ilköğretim Okulu bahçesinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeği sonrası mahalle muhtarları birer konuşma yaparak bu yıl bir ilke imza atan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkür etti. Daha sonra söz alan Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, “Ramazan ayında elimizdeki imkanları kullanarak halkımızla birlik, beraberlik, bolluk ve bereket içerisinde iftar programlarında buluşmak niyetindeyiz. Sayın Başkanımız il dışında ama gönlü bizlerle birlikte, onun yokluğunu halkımıza hissettirmemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda iftar programlarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün aynı zamanda Anneler günü, başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün annelerimizin bu özel gününü kutluyorum” dedi.

Son olarak duygu ve düşüncelerini aktaran Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ise konuşmasında şunları söyledi; “Bugün Plevne İlköğretim okulunda Şehirüstü, Çakallar, Yüzevler, Üçler, Dere ve Fetiye mahallesi sakinleri ile iftar yemeğinde buluştuk. Bu iftar aynı zamanda anneler gününe denk geldiği için hanımefendilerin daha fazla katılım sağladığını gördük. Bu anlamda tüm çalışanlara emeği geçenlere ve iftarımıza katılanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İftar sonrasında dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, MHP Amasya Belediye Meclis Üyesi Gönül Cebeci, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Yüzevler Mahalle Muhtarı Ali Öztaş, Dere Mahallesi Muhtarı Naci Çapkın, Üçler Mahallesi Muhtarı Coşan Aylak, Şehir üstü Mahallesi Muhtarı Yasin kantarcı ve Fetiye Mahalle Muhtarı Halil Ferahoğlu ve yaklaşık 800 kişi katıldı.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK


YORUM YAZ

www.gazetee.com