Amasya Belediye Başkanı birim müdürlerinin makam araçlarını kaldırdı

Amasya Belediye Başkanı birim müdürlerinin makam araçlarını kaldırdı

AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, birim müdürlerinin makam araçlarının kaldırılması vaadini bugün gerçekleştirdi. Başkan Sarı, “Hiç kimse belediyenin aracı ile evine gidemeyecek diye bir vaadimiz vardı. Bugün araçlarımızı topladık. Arkadaşlarımıza konuyu anlattık. Ulaştırma birimi kurduk. Araçların oraya teslim ve iade edilmesini istedik” dedi.

Amasya Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Sarı, göreve geldiği ilk gün makam odasının kapısını söktürdü. İkinci olarak belediye önünde yaklaşık 5 bin kişiye yemek verdi. Seçim vaatleri arasında yer alan üçüncü sözü olan birim müdürlerinin makam araçlarını da bugün kaldırdı. Başkan Sarı, bugün belediye bünyesinde bulunan birim müdürlerinin ve personelin kullandığı 15 makam aracını kaldırdı. Belediye önüne çekilen makam araçlarının artık ihtiyaç dahilinde kullanılacağı belirtildi.

Aldığı kararla ilgili konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bugün burada toplanmamızın amacı bir, dedik ki bizim odamızın kapısı olmayacak dedik, huzurunuzda kapımızı söktük. İki ilk Cuma vatandaşlarımızla buluşacağız dedik, vatandaşlarımızla buluşarak 3-5 bin kişiye yemek verdik. Üç bizde araç kullanma işine son dedik, yani makamların araç kullanmasını ortadan kaldırdık. Hiç kimse belediyenin aracı ile evine gidemeyecek diye bir vaadimiz vardı. Bugün araçlarımızı topladık. Arkadaşlarımıza konuyu anlattık. Ulaştırma birimi kurduk. Araçların oraya teslim ve iade edilmesini istedik. Araçları topladık. Birkaç gün sonra da bu araçlar hakkında ne yapacağımızı, satacak mıyız, yoksa nerelerde kullanacağımızı, ne şekilde kullanacağımızı size beyan ediyorum. Sadece bir tane kullanılacak aracımız var, oda hizmet aracımız dediğimiz araç, yani işi olan belediyenin işi için falanca yere gideceğim diye arz edecek ve işini görecek. Bir tanede benim Belediye Başkanlığımızın kullandığı araç var, onunda evin önünde durması kesinlikle yasak, belediyenin hiçbir aracı makam, mevkisi ne olursa olsun” dedi.

Kentin bir başından bir başına 8 kilometre mesafe olduğunu söyleyen Başkan Sarı, “Belediyemiz ortada 4 kilometre, birim müdürlerimiz sabahleyin evinden gelirken zabıta müdürümüz sokak düzgün mü ona bakacak. Temizlik müdürümüz yürüyerek gelecek sokak temizlenmiş mi onu görecek. İmar müdürümüz çatıda birini görse ‘Bu adam ne yapıyor’ diyecek. Fen işleri müdürümüz eğer bir akarsu görürse ‘Bu su nereden patlamış’ deyip on un hemen tamiri için gereken talimatı verecek. Onun için herkes aksamaları yerinde görecek. Bunun yanında birim müdürlerimiz ve vatandaşlarla selamlaşarak gelecek. Derdimiz, gayemiz, arzumuz bu bundan sonra bizi izlemeye devam ediniz. Bunlar ilk klasiklerimiz, ileri de ağır projelerimizi de icra ederken sizleri çağıracağız” diye konuştu.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com