AK Partili Kurtulmuş: “Bu örgütlerin her birisi Türkiye düşmanlığında birleşiyor”

AK Partili Kurtulmuş: “Bu örgütlerin her birisi Türkiye düşmanlığında birleşiyor”

AK PARTİ Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “”Darbe yok diyor. Bakıyorsunuz PKK’nın PYD’nin yanında siyasetçiler var. Bakıyorsunuz FETÖ’nün arkasına yer alan siyasetçiler var. Bu örgütlerin her birisi Türkiye düşmanlığında birleşiyor” dedi.

Amasya Yavuz Selim Meydan’ında gerçekleştirilen halk mitinginde konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “AK Parti kadrolarının en önemli vazifesi gönüllere taht kurmak gönülleri fethetmektir. Bu seçim gerçekten önemli bir seçim. Evet, görünürde bir belediye başkanlığı seçimi yapıyoruz doğru. Cafer Özdemir’i ve bütün belediye başkanlarımızı inşallah 31 Mart akşamında, belediye başkanı olarak seçecek bu meydanda ve bütün şehirlerimizin ilçelerimizin meydanında zaferlerimizi kutlayacağız. Ancak bu seçim bir yerel seçim olmanın çok ötesinde bir anlam taşıyor. Çünkü Cumhurbaşkanlığı yönetimin sistemine geçtik mi? Geçtik. 24 Haziran’da halkın adamı milletin adamı içinizden biri Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin başkanı seçtik mi? Güçlü ve büyük Türkiye istikametinde karar verdik mi? Verdik. Şimdi bu seçimde bu yolda bu istikamette yürüdüğümüzü milletçe bir kere daha ortaya koyacak ve inşallah AK Parti olarak açık ara birinci çıkarak bu seçimden yüz akıyla sonuç elde edeceğiz” dedi.

AK Partili Kurtulmuş, “Türkiye’nin beka meselesidir dediğimizde birileri bundan rahatsızlık duyuyor mu? Duysunlar. Ama Türkiye’nin gerçekten bir beka meselesi var mı? Yok mu? 2013 yılının Mayıs ayı Gezi Parkı olayları başladı. Taksim Meydanı’nda duvarlara “Zulüm 1453’de başladı” yazısını yazacak kadar alçaklaştılar şerefsiz leştiler. Ay Yıldızlı bayrağımızı ora da yaktılar mı? Gördünüz yaktılar. Geçtik arkasından 17-25 Aralık… Yargı operasyonu adı altında FETÖ’cü polisler ve savcılar eliyle bir operasyon yapmaya kalktılar. Onu da durdurduk. Geçtik arkasında 6-8 Ekim olayları oldu. Kobani olayları. Arkasından 2016 yılının 15 Temmuz’u. Allah’a çok şükür milletin cesareti ve kararlılığıyla milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetiyle darbeyi önledik mi? Önledik” diye konuştu.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com