AK Parti Grup Başkanı Bostancı’dan Başkan Sarı’ya hayırlı olsun ziyareti

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı ve beraberindekiler Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya görevinde başarılar dilemek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bir dizi programlar için Amasya’ya gelen AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, beraberinde AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ve Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret ederek, görevinde başarı dileklerinde bulundular. Gerçekleşen ziyarette Başkan Sarı’ya Başdanışman Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, MHP Belediye Meclis Üyeleri, birim Müdürleri ve personeli eşlik etti.

Sohbet havasında geçen hayırlı olsun ziyareti sonrası bir değerlendirme yapan AK Parti Grup Başkanı Prof. Dr. Naci Bostancı, Şunları söyledi; “31 Mart seçimleri sonrası Amasya’ya ilk gelişimiz, dolayısıyla Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Sarı kardeşimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Mehmet Sarı beye Amasya’ya yapacağı hizmetleri için başarı dileklerimizi ilettik. Aslı olan şüphesiz halka yapılacak olan hizmetlerdir. Bu hizmetlerde her daim siyaset birlikte olacaktır. Halkın çıkarları, beklentileri her şeyin üstünde ve önündedir. Burada herhangi bir siyasi rekabet olmaz, işbirliği ve ittifak olur. Dolayısıyla doğrultumuz, istikametimiz hem bizim için, hem Mehmet bey kardeşimiz için böyle olacaktır. Bu ilişkilerin güzel bir şekilde, Amasya’nın hayrına olacak tarzda yürüyeceğine inancımız tamdır. Bu anlamda nazik kabuller için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil ise, “Biz her zaman Amasya Belediye Başkanımızın veyahutta Amasya halkının yanındayız. İnşallah bize düşen görev ne olursa, her zaman hazırız, bunu da değerli Başkanımıza zaten ilettik. Hep birlikte Amasya’mız için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, “Bugün Grup Başkanımız Naci hocamız Amasya’mıza gelerek, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Amasya’mıza seçimlerden sonra ilk gelişinde Belediyemize ve Başkanımıza hayırlı olsun ziyaretini yine birlikte yaptık” şeklinde konuştu.

Son olarak ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, şunları kaydetti; “Benim için bugün ehemmiyeti çok mühim bir gün… Her şeyden önce Türkiye’nin şanlı tarihinin, bundan 39 yıl önce yüz karası olan 12 Eylül darbesini anımsadığımız bugünde; yolda, gönülde, yaşta büyüğümüz teşrif etti. Her ne kadar Adalet Kalkınma Partisi’nin Grup Başkanı olsa da Sayın Prof. Dr. Naci Bostancı Bey, bizim kalbi büyüğümüz, abimiz, arkadaşımız… O’nun, Milletvekillerimiz ve ekibiyle birlikte buraya gelmesi; bizleri, Belediye Meclis üyelerimizi ve personellerimizi onurlandırdı. Bu karenin tarihi bir fotoğraf olduğuna inanıyorum. Bugünden sonra ki sürecin Amasya’mız adına daha farklı güzellikleri ifade edeceğine inanıyorum.”

Konuşmaların ardından AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı ve beraberindekiler Başkan Sarı ve ekibiyle vedalaşarak Belediye’den ayrıldılar.
YORUM YAZ

www.gazetee.com