Sarı: 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirmezsem, bu diyara gelmem

MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Kimseden herhangi bir talebim yok, sizlerin derdini dinleyip içinizde dışarıya söyleyemediğiniz dertlerinize derman olmak istiyorum. Çoluğunuza, çocuğunuza iş bulmak istiyorum. Taahhüt ediyorum, eğer ben bu 4-5 yıl içerisinde bu Amasya’dan 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirmezsem Mehmet Sarı sözü bu diyara gelmem” dedi.

HABERİN VİDEOSU: Videonun donmadan açılması için reklamlara tıklayınız…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Amasya İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Amasya halkıyla buluşan MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları söyledi; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ve teşkilatlarımızın oluru ile sizlere güvenerek, sizlere inanarak MHP’den Amasya Belediye Başkan Adayı oldum. Önümüzdeki 5 yılda eğer onay verirseniz sizinle yol yürümek, size hizmet etmek istiyorum. Evinize misafir olmak istiyorum, iftarı beraber yapmak istiyorum, çayı beraber içmek istiyorum, derdinizle hep beraber dertlenmek istiyorum. Kimseden herhangi bir talebim yok, sizlerin derdini dinleyip içinizde dışarıya söyleyemediğiniz dertlerinize derman olmak istiyorum. Çoluğunuza, çocuğunuza iş bulmak istiyorum. Taahhüt ediyorum, eğer ben bu 4-5 yıl içerisinde bu Amasya’dan 2 bin 500 kişiyi işe yerleştirmezsem Mehmet Sarı sözü bu diyara gelmem” diye konuştu.

MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı açıklamasının devamında şunları kaydetti; “7 Haziran döneminden sonra 2015’te hiçbir parti mecliste siyasi çoğunluğu sağlayamadı. Biz Milliyetçi Hareket Partililer olarak Ak Parti ile yakın temasa geçtik. Yakın temasımızı bazıları anlayamadılar. Kavram kargaşasına düştüler. Dediler ki bunlar ne yapıyor. Sonra ne yapmak istediğimizi anladılar. Bakanlık istemedik, her hangi bir mevki istemedik, fakat dedik ki biz size elimizden gelen desteği veririz. Bazı bizim arkadaşlarımızda bunu anlayamadılar. Lakin süreç geldi, 15 Temmuz 2016’tı da Türkiye’nin başına bir bela geldi. Maazallah Milliyetçi Hareket Partisi ve şahsında sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendi olmasaydı, emin olun bugün burada bu sohbeti yapamazdık. Kirli eller memleketimizin üzerine kondu, kirli eller memleketimizin üzerinde bu vatandaşı boğdurmaya çalıştı. Allah onları KAHHAR sıfatıyla kahreylesin, Allah belalarını versin, bir daha da memleketimiz böyle bir bela yaşamasın.”

Haber: Sinan HARMANCI

1 yorum

  1. İlhan Şen 23/01/2019

YORUM YAZ

www.gazetee.com